SWL, czyli System Wymiany Linków

Zdobywanie wartościowych linków wiodących do pozycjonowanej witryny niestety nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego też wielu pozycjonerów decyduje się na korzystanie z Systemów Wymiany Linków, zwanych w skrócie SWL. Od razu warto zaznaczyć, że linki pozyskiwane z SWL traktowane są jako naruszenie wytycznych Google.

Typy linków i ich skuteczność

Jeśli zależy nam na wypozycjonowaniu danej witryny, trzeba sukcesywnie pozyskiwać wiodące do niej linki z innych stron w Internecie - tak wiele osób postrzega pozycjonowane. Okazuje się jednak, że to nie takie proste. Jeśli już chodzi o efektywny link buildng, trzeba mieć świadomość, że mamy różne rodzaje linków, które zresztą różnie przekładają się na efekty w pozycjonowaniu.

Jak zdobywać linki?

Jeśli strona internetowa ma wartościową, unikalną treść, poza tym została już zoptymalizowana pod wyszukiwarki, można zacząć zdobywać linki z innych witryn, aby podnieść jej pozycję. Pozyskiwanie linków to najważniejszy element pozycjonowania. Warto pamiętać, że najlepsze linki to te, które pochodzą z witryn o wysokim PageRank. Linkowanie z takich stron jest najbardziej doceniane przez Google. Oto najczęściej wykorzystywane źródła linków:

Link buildung. Co to jest link?

Podstawą działań SEO, czyli pozycjonowania, jest tzw. link building. Link building to nic innego jak pozyskiwanie linków prowadzących do pozycjonowanej witryny z innych stron internetowych. Jeszcze jakiś czas temu zadanie to było niezbyt trudne - liczyła się ilość a nie jakość. Im więcej pozyskiwanych linków, tym wyższa była pozycja Twojej strony.